A Regionális Érdekvédelem (RÉV) Alapítvány 1992-ben alakult, országosan elismert civil szervezet.
Az alapító intézmények művelődési házak és könyvtárak voltak. Az alapítók szándéka az volt, hogy az akkoriban (a 90-es évek legelején) csúcsra futó, igen magas arányú munkanélküliség problémáját a civil szervezetek eszközeivel kezelni vagy legalábbis enyhíteni próbáljuk.
Több ezer embernek szűnt meg akkor a munkahelye, vált egyik napról a másikra bizonytalanná a megélhetése, sok volt az elkeseredett, jövőt vesztett, ereje teljében, vagy éppen felnőtt élete legelején lévő munkanélküli.
https://facebook.com/revalapnyh
Csoportkép tranzitfoglalkoztatási programunkból
Alapítványunk a kezdetektől azt kívánta elérni, hogy az emberi szó, a tisztelet, a megértés, és a segítő szándék erejének felhasználásával, megfelelő szakmai háttérrel rendelkezve, megkönnyítsük ezen munkanélkülivé váló embereknek a továbblépést, a beilleszkedést, az átképzést, a munkanélküli időszak átvészelését.
Céljaink a kezdetektől fogva változatlanok: ne engedjük lecsúszni a munkanélkülivé válókat, alakítsuk át életük ezen szakaszát egy olyan lehetőséggé, amely képességeik, készségeik fejlesztésével erőt ad nekik a váltásra, új szakmák megtanulására, új képességek elsajátítására és végül a munka világába való visszatérésre.
A RÉV Alapítvány 1992 óta számos programot valósított meg a szociálisan hátrányos helyzetű lakosok számára az OFA, a Gyermek és Ifjúsági Alapprogram illetve a PHARE, valamint a Megyei Munkaügyi Központ, és az Európai Unió támogatásával. Újra Dolgozom Programunk, mely a leghátrányosabb helyzetű munkanélküliek munkaerőpiaci reintegrációját segítette, 1998 és 2005 között működött a megyében. Ez idő alatt több ezer munkanélkülinek segítettünk. A programot az OFA és a HEFOP támogatta. 2000 óta folyik az Alapítvány minőségügyi fejlesztése, 2005-ben megtörtént az ISO 9001:2000 minőségügyi tanúsítvány megszerzése, melyet minden évben megújítunk. Az elmúlt években több szakmai konferenciát és e-learning képzést rendeztünk és szakmai kiadványokat jelentettünk meg. Alapítványunk 2005 óta regisztrált képző intézmény, 2009-től akkreditált felnőttképzési intézmény, 2000 óta regisztrált munkaközvetítő intézmény.
Alapítványunk fő működési területe Szabolcs-Szatmár-Bereg megye, de több esetben voltak regionális programjaink is. Az elmúlt években több OFA, PHARE, EU-s (HEFOP-TÁMOP) programot valósítottunk meg sikeresen. Számos szakképzési programunk is volt, ahol a hátrányos helyzetű emberek piacképes szakmákat szerezhettek segítségünkkel, kipróbálhatták a munkavégzést, illetve intenzív szociális, támogató segítséget kaptak szakembereinktől. Legutóbbi programunkban 24 fő hátrányos helyzetű fiatalt képeztünk ki és helyeztünk el az elsődleges munkaerő-piacon kőműves-hidegburkoló és szárazépítő szakmákban. 2013-2014-ben élelmiszer és vegyi áru-eladó, szociális ápoló és gondozó, valamint élelmiszer, gyógynövény és vegyi áru eladókat képeztünk ki, helyeztünk el a munkaerőpiacon. 2016-ban és 2017-ben nyertes pályázóként két alkalommal is részt vettünk a roma lányok korai iskolaelhagyásának megakadályozására szervezett programokban. Így a két év alatt két, hátrányos helyzetű kistelepülésen, Kéken, és Nagycserkeszen, összesen 46 fő roma iskoláslány mentori segítését, illetve felkészítését láttuk el. Kapcsolatrendszerünk szerteágazó, jó kapcsolatokat alakítottunk ki projektjeink megvalósítása során az állami munkaerő-piaci szolgáltató rendszerrel, az önkormányzatokkal, önkormányzati szociális intézményekkel egyházi és civil szervezetekkel. Jó partneri kapcsolatainkra építve a térség munkáltatóival is többször együttműködtünk. Az elmúlt 32 évben 13 100 fő segítségre szorulónak támogattuk a munkaerő-piaci reintegrációját. Alapfeladatunk szerint jelenleg Nyíregyháza rászoruló lakosainak segítünk munkaerőpiaci szolgáltatások nyújtásával, ingyenes munkaközvetítéssel, tanácsadásokkal, valamint technikai segítségnyújtással számukra megfelelő munkahelyet találni. Célkitűzéseinket számos szakember segíti: szociális munkások, pedagógusok, mukaerőpiaci tanácsadó és pszichológus is.
Az utóbbi néhány évben kiemelt célkitűzésünkké vált az erőszakmentes, támogató, egészséges, befogadó, diszkrimináció-mentes munkahelyek kialakításának elősegítése, a munkahelyi mobbing által érintettek segítése, számukra önsegítő közösségek létrehozása, a munkáltatók támogatása az erőszakmentes munkahelyek létrehozására.