Az alternatív munkaerő-piaci programok fogalmakövetkező
Bevezetés



Az eddig áttanulmányozott modulokban megismerkedhettek a munkanélküliség különféle vonatkozásaival társadalmi, pszichológiai hatásaival, valamint azokkal a módszertani elemekkel, amelyek a hatékony munkaerőpiaci szolgáltatások megvalósítását segítik elő.

A továbbiakban részletesebb segítséget szeretnénk ahhoz adni, hogy a megfelelő módszertani tudás birtokában az ügyfélkörük számára a lehető leghatékonyabb szolgáltatási projekeket tervezhessék meg, illetve a részükre olyan támogatást nyújthassák, amely szükségleteiket, igényeiket a legoptimálisabb módon elégíti ki.

Az előző modulokban megismerkedhettek a munkaerőpiaci szolgáltatások fajtáival, formáival, azokkal az alapelemekkel, amelyek a leggyakoribb összetevői egy komplex szolgáltatásrendszernek.

Elsősorban az állami, „hivatalos” intézmény és szolgáltatásrendszert mutattuk be az előzőekben. Most szeretnénk a nonprofit, civil szféra által nyújtható szolgáltatásokra, munkaerőpiaci programokra rátérni, hiszen ez a terület sok lehetőséget és újszerű, innovatív megoldásokat rejt magában.



Az alternatív munkaerő-piaci programok fogalmakövetkező