Regionális Érdekvédelem Alapítvány

Hivatalos honlapja

Eredeti és akadálymentes honlap választó

Hol tartunk most?

Amint ígértük, itt a honlapunkon rendszeresen beszámolunk arról, holt tart  Közösségi alapú szemléletformálás és akciók a befogadó, erőszakmentes munkahelyekért” projektünk. Mit is sikerült megvalósítanunk közel fél év alatt?

Hol tartunk most, 2025. februárjában?

Sikerrel elindítottuk projektünket, melyet az ütemtervnek megfelelően valósítunk meg. Kialakult egy megvalósítói és egy tágabb körű közösség is, mely egyrészt a projektet megvalósító szakemberekből, másrészt a szűkebb célközönség tagjaiból állt. Elindítottuk a tervezett kulcsszolgáltatásainkat: az önsegítő klubot, illetve a tanácsadó-segítő szolgáltatásainkat. Sikerült a régebbi és új önkénteseinknek megszervezni az önkéntes képzést, amelynek első képzési napja januárban megvalósult. Partnerségi hálónkat is bővítettük, pl. együttműködünk a Pszichotikusok Érdekvédelmi Egyesületével az önsegítő klub foglalkozásokban.

A projekt eddigi tevékenységei jelentős mértékben hozzájárultak mind szervezeti, mind szakmai céljaink megvalósításához. Szervezeti szinten megerősítettük a belső működésünket és bővítettük együttműködéseink körét. Az önkéntesek toborzása és képzése révén sikerült elkötelezett, felkészült segítői hálózatot kialakítanunk, amely hosszú távon támogatja a munkahelyi mobbing és diszkrimináció elleni fellépést. A projekt során kiépített és a jövőben kiépítendő partnerkapcsolatok – például jogvédő szervezetekkel, munkaerőpiaci szereplőkkel és civil partnerekkel – megalapozzák a szektorok közötti párbeszédet és közös cselekvést.

Szakmai szinten a képzés és az önsegítő foglalkozások eredményeképpen nőtt a jogtudatosság, a méltóság és szolidaritás értékének elismerése a munka világában. Az önkéntesek képzésének tematikája – amely a jogi, mentálhigiénés és munkaerőpiaci ismereteket ötvözte – lehetővé tette, hogy a résztvevők hatékonyan felismerjék a munkahelyi mobbing és diszkrimináció jelenségeit, és megfelelő tanácsadást, segítséget nyújtsanak az érintettek számára. Az önsegítő csoport megalakulása különösen fontos mérföldkő: a támogató közösség biztosítja a résztvevők mentális megerősítését és hozzájárul a jogsértések közösségi szintű kezeléséhez is.

A projekt során begyűjtött tapasztalatok és visszajelzések módszertani fejlesztéseink alapjául szolgálnak. A tervezett segítő kézikönyv kialakításában is kulcsszerepet játszanak a csoportfoglalkozások tanulságai, így a gyakorlati tapasztalatok szervesen beépülnek szakmai anyagainkba.

Összességében elmondható, hogy a projekt eddigi eredményei stabil alapot teremtenek a hosszú távú célok eléréséhez, erősítve mind Alapítványunk kapacitásait, mind szakmai kompetenciáit.

Terveink 2025 júliusáig:

- Segítő tanácsadás további folytatása
- Önsegítő klubfoglalkozások.
- Önkéntesek képzése.
- Módszertan kidolgozásának folytatása.
- Fiatal pályakezdők munka előtti felkészítése.
- Álláshirdetések monitorozása, elemzése elindul.
- Cikksorozat előkészítése.
- Önkéntes segítő hálózat előkészítése.
- Szervezeti kapacitás-fejlesztés és projektmenedzsment.

további információ: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.

Magyarország megújul