Regionális Érdekvédelem Alapítvány

Hivatalos honlapja

Eredeti és akadálymentes honlap választó

Tisztelt Látogató!

Köszöntjük Önt a Regionális Érdekvédelem Alapítvány honlapján.

Honlapunk kialakítása és fejlesztése a "Rév Alapítvány szakmai kapacitásának növelése" című, TÁMOP-2.6.2-12/-1-2012-0340 azonosítószámú projekt keretében valósul meg.

Honlapunk tartalmát folyamatosan frissítjük.

Jó böngészést kívánunk!

Ormosi László
Regionális Érdekvédelem Alapítvány
kuratórium elnöke

20 éves a RÉV Alapítvány

Alapítványunk, a Regionális Érdekvédelem Alapítvány 2012-ben ünnepelte 20 éves fennállását.

20 év egy embernél még a legszebb ifjúkornak számít, egy szakmai, civil szervezetnél viszont inkább az érett férfikorba lépés időszakának.

Bizton mondhatjuk, hogy Alapítványunk a megye egyik legrégebbi civil szervezetének számít azok között, melyek a rendszerváltás időszaka után jöttek létre.

Bővebben ...

Küldetésünk és minőségpolitikánk

Jövőképünk: A térség legjobb civil munkaerő-piaci és felnőttképzési szolgáltató szervezetévé válni.

Küldetésünk: a munkanélküliek részére olyan személyre szabott komplex szolgáltatások, képzési feltételek biztosítása, amelyek által javíthatók munkaerő-piaci esélyeik.

Alternatív munkaerő-piaci, mentális, szociális és felnőttképzési szolgáltatások nyújtása az álláskeresők (kiemelten a tartósan munka nélkül lévők, halmozottan hátrányos helyzetű emberek számára) krízis-intervenció, mentori felkészítés, munkaközvetítés és utógondozás formájában.

Bővebben ...

Projektjeink

Az Alapítvány az elmúlt években számos, az Európai Unió által támogatott, nagy költségvetésű projektet valósított meg.  (HEFOP, TÁMOP). OFA -támogatásból 5 projektünk valósult meg. Ezen projektek a szociálisan hátrányos helyzetű társadalmi csoportok munkaerő-piaci és mentálhigiénés szociális reintegrációját célozták meg. Kiemelten nyújtunk segítséget a tartós munkanélküliek csoportján belül a romáknak, a 45 éven felüli nőknek, a többgenerációs munkanélküli családoknak, a pályakezdő munkanélkülieknek és a fiataloknak. Fejlesztési céljaink a rendszerszerű szociális segítés köré csoportosulnak, szeretnénk magas szakmai színvonalon nyújtani szolgáltatásainkat, a megye többi településén is. Akkreditált képző intézményként a leghátrányosabb helyzetű csoportok felzárkóztatását, szakmához juttatását tűztük ki célul.

Tevékenységünk

  • A szociálisan hátrányos helyzetűek és tartós munkanélküliek számára a munkaerőpiaci reintegrációt elősegítő programok megvalósítása, munkaközvetítés
  • Szakképzések, szakmai továbbképzések rendezése a munkanélkülieknek, illetve a szociális szakemberek számára
  • A hátrányos helyzetű csoportok társadalmi esélyegyenlőségének elősegítése
  • A magyarországi nemzeti és etnikai kisebbségekkel, valamint a határon túli magyarsággal kapcsolatos tevékenységek
  • Szociális tevékenység, családsegítés, időskorúak gondozása
  • Gyermek és fiatalkorúak egészséges életre nevelése
  • Általános kulturális szolgáltatásokat nyújt. Közhasznú tanfolyamokat, tanulmányutakat, művészeti, kulturális rendezvényeket, kiállításokat szervez.

Az Alapítvány fő célja

Az Alapítvány fő célja: a munkanélküliek és a munkanélküliség által veszélyeztetettek részére olyan szociális, munkaerőpiaci és mentálhigiénés szolgáltatások biztosítása, amelyek által javíthatók az érintettek munkaerő-piaci esélyei.

Alternatív munkaerő-piaci, és szociális szolgáltatások nyújtása a tartós munkanélküliek, kiemelten romák, hajléktalanok, halmozottan hátrányos helyzetű emberek, fiatalok, pályakezdő munkanélküliek számára, krízisintervenció, mentálhigiénés támogatás,  mentori gondozás, munkaközvetítés és utógondozás formájában.

Magyarország megújul